Lelkészünk

Sztyéhlik Csaba
1989.10.13-án született Budapesten. Óbudán nőtt fel és az ottani evangélikus gyülekezethez tartozott. Az általános iskola után 2004. szeptemberétől a Deák Téri Evangélikus Gimnázium diákja lett. Az óbudai ifjúsági élet, Hokker Zsolt pásztorolásával, valamint a gimnáziumi tapasztalatok erős és biztos alapot adtak a Teológia felé. 2008 szeptemberében az Evangélikus Hittudományi Egyetem teológus – lelkész szakán kezdte meg tanulmányait. 2012-től kapcsolódott be a Budafoki Evangélikus Egyházközség hitoktatói és ifjúsági munkájába, majd lelkipásztori munkatársként is szolgált.
2014-ben házasságot kötött Bérces Zsófiával és Budafokon kezdték meg közös életüket. 2015-től az EHE katekéta – lelkipásztori munkatárs szakán folytatta tanulmányait, melyen 2018-ban szerzett diplomát. 2016-ban született meg első gyermeke, Lukács, majd 2018-ban második, Lóránd, és 2020-ban harmadik, Lana. 2018-tól a Budai Egyházmegye presbitere, ifjúsági felelőse. 2018. szeptemberétől folytatta lelkipásztori tanulmányait, majd hatodévét a budafoki gyülekezetben tölthette. Elhívásában és szolgálatában meghatározó igeszakasz, az ordinációra is választott Mt 8,8 kiemelt része: „Uram, nem vagyok méltó arra, hogy hajlékomba jöjj, hanem csak egy szót szólj…”.
Fabiny Tamás püspök 2021. július 4-én szentelte lelkésszé Budafokon, augusztus 1-től pedig Sámsonháza és Pásztó gyülekezeteiben állította szolgálatba.

S.D.G.

Köszönjük WordPress! | Sablon: Baskerville 2, Anders Noren fejlesztésében.

Fel ↑